Read Aslanlı Yol by Sevan Nişanyan Free Online


Ebook Aslanlı Yol by Sevan Nişanyan read! Book Title: Aslanlı Yol
The author of the book: Sevan Nişanyan
Format files: PDF
The size of the: 441 KB
City - Country: No data
Loaded: 1827 times
Reader ratings: 4.2
Edition: Liberte Yayınevi
Date of issue: November 22nd 2012
ISBN: No data
ISBN 13: No data
Language: English

Read full description of the books:Düşünce dünyamızın özgün ismi Sevan Nişanyan, okurlarının karşısına bu kez anılarından oluşan Aslanlı Yol ile çıkıyor.

Yanlış Cumhuriyet'te Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu mitlerini sorgulayan, Sözlerin Soyağacı'nda Türk dilinin tarihi köklerini titiz bir araştırmayla ortaya çıkaran, Küçük Oteller Kitabı'yla Türk turizmine yeni bir ufuk kazandıran Nişanyan, aynı zamanda Ege'nin Şirince köyünde kurduğu ütopya dünyası ile tanınıyor.

Nişanyan'ın anıları bizi Amerika'daki solculuk günlerinden Kafkasya'daki savaş meydanlarına, Etiyopya'da Nişanyan'ın bile tırmanmaya ürktüğü manastırlardan Isparta Askeri Mahkemesindeki duruşmalara, Amazon cangıllarında kaybolan arkadaşlardan Van'da kurulması hayal edilen köylere sürüklüyor. Yaşadığı hiçbir ortamda kendini evinde hissetmeyen, sınırları ölümcül risk pahasına zorlamayı tutku haline getiren bir insanla tanışıyoruz.

Bir macera romanı akıcılığıyla okunan hikâyelerin ardında ise, hayatı sürekli sorgulamanın manevi ağırlığına ve Nişanyan'ın kendi içinde bir bütünlük arayışındaki düşünce yapısına tanık oluyoruz.


Download Aslanlı Yol PDF Aslanlı Yol PDF
Download Aslanlı Yol ERUB Aslanlı Yol PDF
Download Aslanlı Yol DOC Aslanlı Yol PDF
Download Aslanlı Yol TXT Aslanlı Yol PDFRead information about the author

Ebook Aslanlı Yol read Online! İstanbul’da doğdu. Robert Kolej’den sonra üniversite eğitimi için gittiği ABD’de felsefe ve siyaset bilimi okudu. Commodore-64 bilgisayarlarını Türkiye’ye getiren Teleteknik firmasını kurdu ve yönetti. Türkiye’nin ilk popüler bilgisayar dergisi olan Commodore’u kurdu. 1986’da orduyu isyana teşvik suçundan hapis yattı. İzmir’in tarihi Şirince köyüne yerleşti; bu köyün onarımına ve tanıtımına emek harcadı. Restore edilmiş köy evlerinden oluşan Nişanyan Evleri adlı oteli kurdu ve büyüttü. Türk turizmine değişik bir bakış açısı getiren Küçük Oteller Kitabı’nı on yıl süreyle yayımladı. Çağdaş Türkçenin bilimsel esaslara dayanan ilk etimoloji sözlüğü olan Sözlerin Soyağacı’nı yazdı. 2004’te İnsan Hakları Derneği’nin Ayşegül Zarakolu Özgür Düşünce Ödülü’nü aldı. Küçük Oteller Sitesi ile 2006’da web tasarımı dalında Altın Örümcek Ödülü’nü kazandı. Şirince’de Ali Nesin ile birlikte Nesin Matematik Köyü’nü inşa etti. Türkiye Cumhuriyeti’nin resmi tarihine ilişkin sistemli bir eleştiri denemesi olan Yanlış Cumhuriyet’i 2008’de yayımladı. Türkiye’de adı değiştirilen yerlere ilişkin envanter çalışması olan Adını Unutan Ülke 2010’da, Nişanyan’ın Aslanlı Yol adlı otobiyografisi 2012’de yayımlandı. Halen Şirince köyünde oturmakta ve otel yöneticiliğiyle iştigal etmektedir. Beş çocuk babasıdır.


Reviews of the Aslanlı Yol


CALEB

Why do they ask for a phone?

ZACHARY

An enticing cover and a controversial story.

IVY

Fun book for children and their parents

JOSHUA

Book will go one time.

ROSE

An enticing cover and a controversial story.
Add a comment
Download EBOOK Aslanlı Yol by Sevan Nişanyan Online free

PDF: aslanl-yol.pdf Aslanlı Yol PDF
ERUB: aslanl-yol.epub Aslanlı Yol ERUB
DOC: aslanl-yol.doc Aslanlı Yol DOC
TXT: aslanl-yol.txt Aslanlı Yol TXT